You are currently viewing שלושה שלבים לפרגולה נטולת התחזוקה שלכם

שלושה שלבים לפרגולה נטולת התחזוקה שלכם

האם יש פרגולה נטולת תחזוקה? פרגולות יפות ורב-תכליתיות מספקות חופשה מותאמת אישית בחצר האחורית שלכם. ועם קצת מאמץ, הפרגולה שלכם תישאר חזקה ובצורה במשך שנים. במאמר זה נבחן כמה מהדרכים בהן תוכלו לסייע בהגנה על הפרגולה שלכם בכמה צעדים פשוטים לתחזוקת פרגולות.

תחזוקת פרגולה שלב 1: בחרו את העץ הנכון

הדרך הטובה ביותר להתחיל היא על ידי בחירת סוג העץ המתאים לפרגולה שלכם. חשוב גם להבין מדוע יש לבצע תחזוקה של פרגולות. הסיבה היא שיש כמה אלמנטים שצריך להשגיח עליהם שיכולים להוות איום על מבנה העץ החיצוני. אבל בחירת העץ הנכון עושה את כל ההבדל. סוגי העץ שלנו, שנבחרו במיוחד בשל איכותם וחוסנם, הם הטובים ביותר בהתמודדות עם בעיות נפוצות אלה:

 

  • אבק, לכלוך ופסולת: קל לזהות וניתן לנקות אותם.
  • טחב: מזג אוויר לח וחם יכול לעזור לטחב לצמוח ולהתרבות על משטחי עץ, אך סוגי העץ שלנו מתנגדים לזה בקלות. נקיטת הצעדים הנוספים לתחזוקת הפרגולה החשמלית שלכם תעזור להבטיח את ההגנה עליה לאורך שנים רבות.
  • חרקים: חרקים הנפוצים בחלק שלכם בארץ (אולי טרמיטים או נמלים) עלולים לגרום לעץ להתכווץ, אך הם לא יפריעו לכם אם תבחרו בפרגולת עץ שלנו.
  • עומסים כבדים מדי: פרגולת העץ שלכם היא יציבה ואמינה, כך שאתם עלולים להתפתות לשים משקל נוסף על הדף או לתלות פריטים מהקורות. אבל עדיף לעשות זאת במתינות בזמן שאתם נהנים מהפרגולה היפה שלכם לאורך שנים.
  • מים וריקבון: מה עם נזקי מים? למרבה המזל, רכישת ערכת פרגולה שלנו מאפשרת לכם לבחור אורן דרום צהוב שטופל בלחץ, מה שמעניק לכם יתרון נגד לחות שאין לפרגולות אחרות בשוק.

תחזוקת פרגולה שלב 2: הכתימו או אטמו את הפרגולה שלכם

זה היה יכול להיות נפלא אם ערכות פרגולה ללא תחזוקה היו הנורמה, אבל האמת היא שלא כך המצב. כמה ערכות PVC מתגאות בתחזוקה נמוכה אך הן עדיין זקוקות לניקוי ותחזוקה מסוגים אחרים. עם זאת, פרגולות האורן והארז האיכותיות שלנו מעובדות בלחץ והן כמעט לא דורשות תחזוקה. הן עמידות לאורך זמן, ולכן השאלה היא: כמה תחזוקה דורשת פרגולה?

 

שלנו? מעט מאוד. כמובן שתרצו להכתים או לאטום אותה בהתאם לסוג העץ של הערכה שלכם, כיוון שהעץ בסופו של דבר מקבל צבע אפרפר אם לא.

 

אנו משתמשים בסוגי עץ איכותיים שדוחים חרקים וריקבון ויכולים לעמוד בפני אלמנטים קשים של מזג אוויר. להגנה נוספת, אנו ממליצים להוסיף כתם או חומר איטום בהקדם האפשרי (*בהתאם לסוג העץ שלכם), וכל שנתיים לאחר מכן.

 

*אם אתם רוכשים אחת מפרגולות האורן שלנו (שנבנתה באמצעות אורן דרום צהוב מטופל בלחץ), פעלו לפי ההנחיות הבאות:

 

  • הרכיבו את הפרגולה שלכם בהקדם האפשרי לאחר קבלתה.
  • ייבשו את הפרגולה המורכבת שלכם: עץ אורן שטופל בלחץ חייב להתייבש במשך ארבעה חודשים לפני מריחת כתם, חומר איטום או צבע. פרק זמן זה תלוי במיקום שלכם, בתקופה בשנה ורמת הלחות.
  • מרחו את חומר האיטום המועדף עליכם על הפרגולה המורכבת והמיובשת. מרחו כתם או חומר איטום אחת לשנתיים עד לקבלת תוצאות מיטביות.

 

*אם אתם רוכשים אחת מפרגולות הארז שלנו (שנבנו באמצעות ארז אדום מחוספס בעל קשר הדוק), פעלו לפי ההנחיות הבאות:

 

  • יש למרוח כתם, חומר איטום או צבע מיד. עץ ארז יכול לקבל זאת. יש למרוח כתם או חומר איטום לפני ההתקנה אם תרצו. יש לעשות זאת אחת לשנתיים עד לקבלת תוצאות מיטביות.

תחזוקת פרגולה שלב 3: בדקו והדקו

חלק מתחזוקת הפרגולה כולל בדיקה בחורף ובדיקה נוספת כשעונת הבילוי בחוץ חוזרת. אם הוספתם חופת פרגולה או מפרש צללים, והורדתם אותה לעונה שלמה, בדקו את כל הרכיבים והכינו אותם להתקנה מחדש. אתם יכולים גם לקחת דקה כדי לבדוק ולהדק את כל המחברים הרופפים בפרגולה שלכם. זה לוקח רק כמה דקות לשמור על הפרגולה שלכם כמו חדשה.

פרגולה נטולת תחזוקה ככל האפשר

האמת היא שפרגולה נטולת תחזוקה לחלוטין אינה קיימת. עם זאת, החומרים יוצאי הדופן שלנו – ונקיטת צעדים מתאימים כדי להכתים או לאטום את הפרגולה שלכם – יעשו הבדל לאורך זמן. פרגולות הארז שלנו ודגמי האורן שטופלו בלחץ בנויים להחזיק מעמד לעומת אחרים שעשויים להבטיח יותר ממה שהם יכולים לספק. עם תשעים גדלים סטנדרטיים בחמישה סגנונות שונים והיכולת לייצר כל פרגולה בהתאמה אישית, אנו בטוחים שתמצאו אצלנו עיצוב נהדר שמתאים לכם. תנו לנו להרכיב עבורכם פתרון המתאים במיוחד לחצר האחורית שלכם.

 

מאמר זה נכתב על ידי https://solaris-ltd.co.il/