כיצד אוכל לאבטח הלוואת משכנתא בישראל?

כיצד אוכל לאבטח הלוואת משכנתא בישראל?

מטרת סעיף זה היא לפשט את הצעדים השונים של אבטחת הלוואת משכנתא בישראל, החל מהרכבת הצורות השונות הנחוצות להקמת התיק שלכם ועד לפיצוי כספי. לא נפרט את הפרטים הטכניים של הלוואת המשכנתא הספציפית שלכם, אך להלן תיאור הצעדים, כך שתוכלו להבין את העקרונות הבסיסיים.

 

  1. איסוף האלמנטים השונים וביקורת הקובץ: בתור התחלה, חשוב לציין כי אין עמלות הקשורות בקבלת התיק שלכם. בשלב זה אנו אוספים בראש ובראשונה את כל האלמנטים הדרושים באמצעות דואר אלקטרוני, ואז אנו ממשיכים לניתוח שלהם וכדאיות היתכנותו של הפרויקט שלכם.

 

אנו נבחר את תוכנית ההלוואות המתאימה ביותר לפירעון שלכם שמאפשרת לכם לייעל את ההון שלכם, בין אם מדובר בנדל"ן או בהון פיננסי. לאחר שלב זה, התיק שלכם יוגש לבנקים השותפים שלנו.

 

  1. כיצד להרכיב את תיק הלוואת המשכנתא בישראל

במהלך שלב זה, המטרה היא לדאוג לאינטרסים שלכם מול הבנקים, אפילו עם עורך דין במקרה הצורך. זה מתחיל בקריאה חוזרת של האלמנטים עם בנקאים ומעבר על התיק שלכם.

 

לאחר מכן, נסביר להם את תוכנית ההלוואות הרצויה ואת נוסחאות המימון הרצויות (הצמדה, דמי פירעון מוקדם וכו'). לבסוף, אנו מגנים על תיקכם בהקשר של הסכם עיקרי, אשר יונפק על בסיס מספר גורמים, כלומר כושר הפירעון שלכם, המימון הרצוי, הפרופיל המקצועי שלכם, סוג הנכס וכו'.

 

  1. עקרון ההסכם

לעומת ההבטחה למכירה שנחתמה לראשונה בארה"ב, בישראל המכירה מותנית בקבלת הלוואת משכנתא, כקבוע בסעיף הקשור למימון. לפיכך, אנו ממליצים בחום לבצע את הצעדים הדרושים להשגת עקרון הסכמה לפני שתצאו לחפש נכס.

 

אז ברגע שתשיגו את ההסכם העיקרי הראשון, תוכלו להמשיך באשרור חוזה הרכישה, מכיוון שבנק נתן לכם את הערבות להשתתפותו הכספית על בסיס הגורמים שהוגשו לנו.

 

  1. בחירת הבנק

לאחר שהשגנו הסכמים עקרוניים שונים מהבנקים השותפים שלנו, אנו ממשיכים להתחיל בתהליך הצעה תחרותי עם השותפים השונים שלנו. לאחר מכן נבחר את ההצעה המתאימה ביותר לפרופיל שלכם ולצרכים הספציפיים שלכם.

 

  1. אשרור חוזה ההלוואה

ניסע יחד לבנק שנבחר על מנת להמשיך לחתימת חוזה ההלוואה. לתשומת לבכם, ייפוי כוח מיוצג עשוי לייצג גם את הגורם הלווה, וזה מקצר את התהליך: בדרך זו לא תצטרכו בהכרח להגיע לישראל פיזית בשל הצעדים השונים המתוארים בסעיף זה.

 

בעל ייפוי הכוח יהיה לרוב עורך הדין שלכם, אך יכול להיות כל אדם אחר שתבחרו.

 

  1. ההתחייבויות

בשלב זה אנו נדאג לצעדים השונים הנדרשים על ידי הבנק, כאשר המטרה הסופית היא הוצאת כספים. שלבים אלה כוללים:

 

– הערכת הנכס.

 

– רישום ההלוואה שלכם בטאבו.

 

– תיעוד לרשם המקרקעין הישראלי המאשר הרשאת הלוואת משכנתא.

 

– רישום האשראי שלכם ברישומי חיובי הגופים הממשלתיים בריכוז ההלוואות השונות בישראל.

 

– מנוי לפוליסות ביטוח שונות הנדרשות על ידי הבנק. לצורך קיום שלב זה, אנו מבקשים ממתווך ביטוח שאושר על ידי הבנק ליצור איתכם קשר.

 

רשימה זו אינה ממצה. אתם מוזמנים לבקש מאיתנו מידע על מכלול הצעדים המהווים את תהליך הערבות.

 

  1. אימות הקובץ שלכם

במהלך שלב זה, הבנק בודק את כל המסמכים שהוגשו ואז נותן את הרשאתו להעברת הכספים.

 

  1. העברת הכספים

הבנק משחרר את הכספים.

 

ניתן להתייעץ עם יועץ משכנתאות מומלץ.